Varjunditerohke hääle ja meelega Hedvig Hanson on liikunud ajas üha enam sissepoole, eelistades vaiksemaid ja väiksemaid kontserte. Omades 30 aasta pikkust kogemust lauljana, esinenud koos erinevate koosseisudega, duost bigbändini, saanud osa ka rahvusvahelisest edust, on ta välja andnud 16 albumit ning pälvinud ohtralt tunnustust.
Hedvigi muusikalised eelistused peegeldavad ikka ta armastust jazzi, bluusi ja souli vastu, viimastel aastatel laulab ta peamiselt emakeeles, ülistades eesti keele meloodilisust. Tema hääles kostab nii naiselikku sensuaalsust kui emalikku hellust. Hedvig on jäänud truuks pigem vanakooli aegumatule hingestatud muusikale, kui läinud kaasa moodsa aja tehnilisuse ja välise efektiga.
Suurima hea meelega esineb ta vahel koos kitarrist Marek Taltsiga, kellega on nad kohtunud juba Hedvigi edukaima albumi “Tule mu juurde” salvestusel, 2001. aastal.
Marek Talts on kitarrist, kes mängib erinevates ansamblites ja projektides, mille muusikaline fookus on rütmimuusikal ja improvisatsioonil. Mareki jaoks on põnev osaleda muusikaprojektides, milles ühendatakse erinevaid muusikastiile. Hea meelega lööb ta kaasa kristlikku ülistusmuusikat mängivates koosseisudes.
2020. aastal andis muusik välja oma esimese sooloalbumi “Abstract Dance”, mis sisaldab endas omaloomingut ja vabaimprovisatsioone. Muusikat on Marek õppinud Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias, kus töötab ka õppejõuna.
Just kodulinnas Viljandis Hedvig ja Marek kohtuvadki, et teha proove ja arutada elulisi-olulisi ilmaasju. Sarnane maailmavaade seob ning on toetav ka muusikategemisel. Meeleldi esitavad nad eriilmelist muusikat – svingi, bluusi, kauneid ballaade ja ka maailmamuusikahõngulisi palu.
Seekordsel kontserdil Haapsalu Toomkirikus saab määravaks kiriku võimas kaja – sestap valitakse esituseks aeglasemaid, meditatiivsemaid palu, ning lähtuvalt festivalist kostab loomulikult ka bluusimeeleolusid. Tõotab tulla pühalik pühapäev.